KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14765096

nr 1476 5096

Lennart Mörk

(1932-2007), Sverige

"Cyrano". Signerad, daterad -83. Akvarell, bildmått: 54x54 cm, yttermått inklusive ram: 75x69 cm

Lennart Mörk, svensk målare född i Falköping 1932, död 2007.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 20 juni 2022
kl 18:08:29

Lennart Mörk

Läs mer om Lennart Mörk