KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908187

nr 1490 8187

Rune Sigvard

(1907-1943), Sverige

Oljemålning, Signerad, modell. Olja på duk, 32x22 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm

Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.

Utrop:

500 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 19 september 2022
kl 20:46:17

Rune Sigvard

Läs mer om Rune Sigvard