KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908187
*
nr 1490 8187
Rune Sigvard
(1907-1943), Sverige
Oljemålning, Signerad, modell. Olja på duk, 32x22 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.
Utrop:
500 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2022
kl 20:46:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 19:21:53
1
600 kr
14/9 22:27:02
2
900 kr
15/9 16:40:52
3
800 kr
15/9 16:40:52
2
900 kr (Budbetjänt)
15/9 16:40:56
3
1.000 kr
15/9 18:15:59
4
2.200 kr
16/9 09:56:52
5
2.000 kr
16/9 09:56:52
4
2.200 kr (Budbetjänt)
16/9 09:57:10
5
2.400 kr
17/9 22:26:47
4
3.200 kr
18/9 01:25:50
5
2.800 kr
18/9 01:25:50
4
3.000 kr (Budbetjänt)
18/9 01:28:08
5
3.200 kr
18/9 01:28:08
4
3.200 kr (Budbetjänt)
18/9 01:30:27
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rune Sigvard
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.
Läs mer om Rune Sigvard
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune sigvard sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Rune Sigvard
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Rune Sigvard
nr 1490 8187
Rune Sigvard
(1907-1943), Sverige
Oljemålning, Signerad, modell. Olja på duk, 32x22 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/9 19:21:53 | 1 | 600 kr |
| 14/9 22:27:02 | 2 | 900 kr |
| 15/9 16:40:52 | 3 | 800 kr |
| 15/9 16:40:52 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 15/9 16:40:56 | 3 | 1.000 kr |
| 15/9 18:15:59 | 4 | 2.200 kr |
| 16/9 09:56:52 | 5 | 2.000 kr |
| 16/9 09:56:52 | 4 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 09:57:10 | 5 | 2.400 kr |
| 17/9 22:26:47 | 4 | 3.200 kr |
| 18/9 01:25:50 | 5 | 2.800 kr |
| 18/9 01:25:50 | 4 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
| 18/9 01:28:08 | 5 | 3.200 kr |
| 18/9 01:28:08 | 4 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
| 18/9 01:30:27 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rune Sigvard
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.Läs mer om Rune Sigvard
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune sigvard sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



