ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15836383
*
nr 1583 6383
Spegel
sengustaviansk stil, 82x42 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 18:28:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 11:55:35
1
100 kr
4/12 16:03:44
2
400 kr
4/12 18:21:14
1
200 kr
4/12 18:21:14
2
250 kr (Budbetjänt)
4/12 18:21:35
1
300 kr
4/12 18:21:35
2
350 kr (Budbetjänt)
4/12 18:21:54
1
400 kr
4/12 18:21:54
2
400 kr (Budbetjänt)
4/12 18:23:09
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1583 6383
Spegel
sengustaviansk stil, 82x42 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 11:55:35 | 1 | 100 kr |
4/12 16:03:44 | 2 | 400 kr |
4/12 18:21:14 | 1 | 200 kr |
4/12 18:21:14 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:21:35 | 1 | 300 kr |
4/12 18:21:35 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:21:54 | 1 | 400 kr |
4/12 18:21:54 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:23:09 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23