ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7132551
*
nr 713 2551
Spegel
Med Konsol, höjd: 173, resp 60
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2011
kl 18:43:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 17:04:07
1
250 kr
4/9 11:05:09
2
650 kr
5/9 13:26:41
3
350 kr
5/9 13:27:35
3
450 kr
5/9 13:28:28
3
550 kr
5/9 13:29:22
3
650 kr
5/9 16:04:44
4
1.000 kr
5/9 17:05:54
5
900 kr
5/9 17:06:37
5
1.000 kr
5/9 18:27:49
1
Vinnande bud
5/9 18:38:56
4
1.300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 713 2551
Spegel
Med Konsol, höjd: 173, resp 60
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/9 17:04:07 | 1 | 250 kr |
| 4/9 11:05:09 | 2 | 650 kr |
| 5/9 13:26:41 | 3 | 350 kr |
| 5/9 13:27:35 | 3 | 450 kr |
| 5/9 13:28:28 | 3 | 550 kr |
| 5/9 13:29:22 | 3 | 650 kr |
| 5/9 16:04:44 | 4 | 1.000 kr |
| 5/9 17:05:54 | 5 | 900 kr |
| 5/9 17:06:37 | 5 | 1.000 kr |
| 5/9 18:27:49 | 1 | Vinnande bud |
| 5/9 18:38:56 | 4 | 1.300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



