KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16661017
nr 1666 1017
Johan Krouthén
(1858-1932), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1922, kor i solsken. Olja på duk, 53x78 cm, yttermått inklusive ram: 72x97 cm
Johan Krouthén, svensk målare född 1858, död 1932.
Utrop:
35.000 kr
Såld:
30.000 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:09:42
4/12 13:38:11
- Klassiska
9 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska