KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6224005
*
nr 622 4005
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Akvarell, Fritz von Dardel (1817-1901), 37x27
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 01:39:22
1
1.000 kr
31/1 17:39:05
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz von Dardel
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Fritz von Dardel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fritz von dardel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Fritz von Dardel
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Fritz von Dardel
nr 622 4005
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Akvarell, Fritz von Dardel (1817-1901), 37x27
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/1 01:39:22 | 1 | 1.000 kr |
| 31/1 17:39:05 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz von Dardel
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Fritz von Dardel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fritz von dardel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



