KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11539045
nr 1153 9045
Gunnar Torhamn
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Gunnar Torhamn (1894-1965), fiskeläge, Höganäs, signerad och numrerad 1932,46x55
Gunnar Torhamn, svensk bildkonstnär född 1894, död 1965.
måndag 18 december 2017
kl 20:39:05
Gunnar Torhamn
Läs mer om Gunnar Torhamn