ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5031412
*
nr 503 1412
Spegel
höjd: 140 (skador)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2008
kl 16:44:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 18:39:59
1
500 kr
10/1 22:00:17
2
400 kr
13/1 01:44:05
3
1.000 kr
13/1 12:40:55
4
800 kr
13/1 12:41:20
4
1.000 kr
13/1 12:41:42
4
1.500 kr
13/1 20:24:47
3
1.200 kr
14/1 09:11:31
5
1.500 kr
14/1 09:44:26
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skador spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 503 1412
Spegel
höjd: 140 (skador)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/1 18:39:59 | 1 | 500 kr |
| 10/1 22:00:17 | 2 | 400 kr |
| 13/1 01:44:05 | 3 | 1.000 kr |
| 13/1 12:40:55 | 4 | 800 kr |
| 13/1 12:41:20 | 4 | 1.000 kr |
| 13/1 12:41:42 | 4 | 1.500 kr |
| 13/1 20:24:47 | 3 | 1.200 kr |
| 14/1 09:11:31 | 5 | 1.500 kr |
| 14/1 09:44:26 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skador spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



