KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyrer 13486245
*
nr 1348 6245
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyrer, 2 st, Signerade. Motivet: 24x15 & 20x25 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 19:44:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 18:22:42
1
900 kr
21/9 19:33:34
2
Vinnande bud
21/9 19:36:37
1
1.200 kr
21/9 19:36:37
2
1.300 kr (Budbetjänt)
21/9 19:39:13
1
1.400 kr
21/9 19:39:13
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyrer
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Läs om budbetjänten
nr 1348 6245
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyrer, 2 st, Signerade. Motivet: 24x15 & 20x25 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 18:22:42 | 1 | 900 kr |
21/9 19:33:34 | 2 | Vinnande bud |
21/9 19:36:37 | 1 | 1.200 kr |
21/9 19:36:37 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
21/9 19:39:13 | 1 | 1.400 kr |
21/9 19:39:13 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyrer
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40 -
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02