KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14075461
nr 1407 5461
Gösta Hallencreutz
(1881-1952), Sverige
Signerad, daterad 1949, lönnkrog. Motivet: 34x24, yttermått inklusive ram: 43x33, akvarell
Gösta Hallencreutz, född i Malmö 1881, död i Stockholm 1952, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:47:58
Gösta Hallencreutz
Läs mer om Gösta Hallencreutz