Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8759262



*

nr 875 9262


Stig Ã…sberg

(1909-1968), Sverige


Stig Ã…sberg (1909-1968), tallskog, signed, motivet: 15x21,


ETCHING, Stig Ã…sberg (1909-1968), tallskog, signerad, motivet: 15x21


Stig Ã…sberg, born 1909 in Baku Russia, dead 1968 in Stockholm, Swedish graphic artist and draughtsman.

Estimate:

300

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday February 17 2014
at 19:48:19


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/2 13:56:38 1      150 kr
15/2 18:12:06 2      350 kr
15/2 20:23:46 1      250 kr
15/2 20:48:02 1      350 kr
16/2 21:40:38 1      400 kr
16/2 22:11:22 2      450 kr
17/2 13:59:33 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Stig Ã…sberg

Stig Ã…sberg, born 1909 in Baku Russia, dead 1968 in Stockholm, Swedish graphic artist and draughtsman.

Read more about Stig Ã…sberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tallskog
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr