ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10583413
*
nr 1058 3413
Spegel
diameter: 100 cm
Kondition: slitage och skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 20:53:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 08:16:18
1
700 kr
26/9 11:20:46
2
1.000 kr
26/9 18:05:01
1
1.000 kr
26/9 18:05:01
2
1.000 kr (Budbetjänt)
26/9 18:10:31
1
1.200 kr
26/9 19:25:15
2
1.300 kr
26/9 19:39:07
1
1.500 kr
26/9 19:42:57
2
1.600 kr
26/9 19:48:42
1
1.700 kr
26/9 20:40:50
2
1.800 kr
26/9 20:42:37
1
2.000 kr
26/9 20:48:34
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage och skador
Läs om budbetjänten
nr 1058 3413
Spegel
diameter: 100 cm
Kondition: slitage och skador
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/9 08:16:18 | 1 | 700 kr |
| 26/9 11:20:46 | 2 | 1.000 kr |
| 26/9 18:05:01 | 1 | 1.000 kr |
| 26/9 18:05:01 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 26/9 18:10:31 | 1 | 1.200 kr |
| 26/9 19:25:15 | 2 | 1.300 kr |
| 26/9 19:39:07 | 1 | 1.500 kr |
| 26/9 19:42:57 | 2 | 1.600 kr |
| 26/9 19:48:42 | 1 | 1.700 kr |
| 26/9 20:40:50 | 2 | 1.800 kr |
| 26/9 20:42:37 | 1 | 2.000 kr |
| 26/9 20:48:34 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



