KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17388396

nr 1738 8396

Rudolf Carlborg

(1892-1963), Sverige

Signerad, daterad - 41, bröllop i Seglora kyrka. Akvarell, bildmått: 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 47x39 cm

Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 10 november 2025
kl 20:25:47

10/11 20:17:43 1      Vinnande bud

Rudolf Carlborg

Läs mer om Rudolf Carlborg