ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8135133
*
nr 813 5133
Spegel
omkring 1900, 73 x 63
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2013
kl 19:43:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 19:37:09
1
100 kr
6/3 13:48:31
2
150 kr
9/3 23:07:01
3
300 kr
10/3 22:40:19
4
500 kr
11/3 17:40:48
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 813 5133
Spegel
omkring 1900, 73 x 63
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/3 19:37:09 | 1 | 100 kr |
| 6/3 13:48:31 | 2 | 150 kr |
| 9/3 23:07:01 | 3 | 300 kr |
| 10/3 22:40:19 | 4 | 500 kr |
| 11/3 17:40:48 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



