KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14198344
nr 1419 8344
Oddmar Björklund
(1907-1997), Sverige
Oljemålning, Svanar. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 57x65 cm
Oddmar Björklund, svensk bildkonstnär född 1907 i Stockholm, död 1997.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:11:18
16/9 21:16:59
100 kr
20/9 17:57:26
Oddmar Björklund
Läs mer om Oddmar Björklund