ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16405358
*
nr 1640 5358
Spegel
1800-tal, mahogny, Intarsia, 83x187 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2024
kl 20:26:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 14:46:21
1
300 kr
2/9 19:58:53
2
700 kr
2/9 20:14:48
1
700 kr
2/9 20:14:48
2
700 kr (Budbetjänt)
2/9 20:14:50
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia mahogny spegel speglar trä träinläggningar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1640 5358
Spegel
1800-tal, mahogny, Intarsia, 83x187 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/8 14:46:21 | 1 | 300 kr |
| 2/9 19:58:53 | 2 | 700 kr |
| 2/9 20:14:48 | 1 | 700 kr |
| 2/9 20:14:48 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 2/9 20:14:50 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia mahogny spegel speglar trä träinläggningar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



