ART / Etchings etc / Etching 14324161
*
nr 1432 4161
ETCHING
efter Carl Larsson, Erik Axel Karlfeldt, sheet: 27x20, unframed,
efter Carl Larsson, Erik Axel Karlfeldt. Bladets mått: 27x20, oramat löst blad. Ej signerad
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday November 22 2021
at 20:26:03
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/11 10:51:07
1
100 kr
17/11 17:10:16
2
200 kr
22/11 20:15:46
3
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson ej signerad erik axel karlfeldt etsning etsningar grafik oramat löst blad
-
9295 ETCHING
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sweden. GÃ¥rdsmoti..//
Auction ends
today
3 juni at 18:42
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:57
-
3267 ETCHING
Vatican, eftertryck. Image dimensions: 42x62 cm, o..//
Auction ends
today
3 juni at 20:38
-
3036 ETCHINGS
2 pcs, Nils Emil Ancker. Signed. Image dimensions:..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 19:21
-
3293 COLOUR ETCHING
Bo Cronqvist (b. 1948), Sweden. Signed, numbered 4..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 20:42
-
9325 COLOUR ETCHING
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
today
3 juni at 20:08
*
ETCHING
nr 1432 4161
ETCHING
efter Carl Larsson, Erik Axel Karlfeldt, sheet: 27x20, unframed,
efter Carl Larsson, Erik Axel Karlfeldt. Bladets mått: 27x20, oramat löst blad. Ej signerad
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday November 22 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/11 10:51:07 | 1 | 100 kr |
17/11 17:10:16 | 2 | 200 kr |
22/11 20:15:46 | 3 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson ej signerad erik axel karlfeldt etsning etsningar grafik oramat löst blad
-
9295 ETCHING
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sweden. GÃ¥rdsmoti..//
Auction ends
today
3 juni at 18:42 -
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:57 -
3267 ETCHING
Vatican, eftertryck. Image dimensions: 42x62 cm, o..//
Auction ends
today
3 juni at 20:38
-
3036 ETCHINGS
2 pcs, Nils Emil Ancker. Signed. Image dimensions:..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 19:21 -
3293 COLOUR ETCHING
Bo Cronqvist (b. 1948), Sweden. Signed, numbered 4..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 20:42 -
9325 COLOUR ETCHING
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
today
3 juni at 20:08