KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719353
nr 1471 9353
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 47, Landskap. Olja på pannå, 19x35, yttermått inklusive ram: 34x50 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:01:52
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström