ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14099402
*
nr 1409 9402
Spegel
Nyrokoko, 185x75 cm
Utrop:
2.400 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:50:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 18:11:31
1
1.800 kr
30/7 18:57:52
1
2.000 kr
1/8 21:13:14
2
1.900 kr
1/8 21:13:14
1
2.000 kr (Budbetjänt)
1/8 21:13:33
2
2.600 kr
2/8 11:10:14
3
2.400 kr
2/8 11:10:14
2
2.600 kr (Budbetjänt)
2/8 11:10:22
3
3.000 kr
2/8 11:23:38
2
3.200 kr
2/8 12:13:18
3
3.800 kr
2/8 16:03:06
4
3.800 kr
2/8 16:03:06
3
3.800 kr (Budbetjänt)
2/8 18:45:13
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1409 9402
Spegel
Nyrokoko, 185x75 cm
| Utrop: | 2.400 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/7 18:11:31 | 1 | 1.800 kr |
| 30/7 18:57:52 | 1 | 2.000 kr |
| 1/8 21:13:14 | 2 | 1.900 kr |
| 1/8 21:13:14 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 1/8 21:13:33 | 2 | 2.600 kr |
| 2/8 11:10:14 | 3 | 2.400 kr |
| 2/8 11:10:14 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
| 2/8 11:10:22 | 3 | 3.000 kr |
| 2/8 11:23:38 | 2 | 3.200 kr |
| 2/8 12:13:18 | 3 | 3.800 kr |
| 2/8 16:03:06 | 4 | 3.800 kr |
| 2/8 16:03:06 | 3 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
| 2/8 18:45:13 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



