KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 7361067

nr 736 1067

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Tuschteckning, Bengt Lindström (1925-2008), modell, signerad, motivets mått: 20x18

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 30 januari 2012

29/1 22:45:33 1      Vinnande bud

  • Klassiska

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström