KONST / Litografier / Litografi 14912033
nr 1491 2033
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Litografi, Stortorgsbrunnen, Stortorget, Gamla Stan. Signerad, numrerad 241/290. Bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 62x52cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:38:09
23/9 09:18:19
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist