KONST / Litografier / Färglitografi 12411056
nr 1241 1056
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), "Hokus-pokus". Signerad, daterad 1970, numrerad 180/200. Motivet: 43x40 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 18 mars 2019
kl 18:36:35
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis