KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16302001
nr 1630 2001
Lolo Holmqvist
(1920-2004), Sverige
Oljemålning, "I Katalonien". Signerad, daterad - 50. Olja på duk, 22x42 cm, yttermått inklusive ram: 31x52 cm. Signerad
Lolo Holmqvist, svensk bildkonstnär född 1920, död 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 juli 2024
kl 20:55:05
100 kr
150 kr
Lolo Holmqvist
Läs mer om Lolo Holmqvist