KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11928282
*
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 19:40:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 08:07:42
1
300 kr
26/6 16:35:40
2
400 kr
2/7 19:35:56
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57
*
Olle Hanspers
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
nr 1192 8282
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, 1994, Med dedikation. Motivet: 59x44
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/6 08:07:42 | 1 | 300 kr |
26/6 16:35:40 | 2 | 400 kr |
2/7 19:35:56 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57