ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6743484
*
nr 674 3484
Spegel
längd: 27, höjd: 60
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2010
kl 19:02:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 14:39:38
1
300 kr
20/12 16:44:16
2
1.000 kr
20/12 17:56:24
3
450 kr
20/12 18:50:31
4
550 kr
20/12 18:51:13
4
650 kr
20/12 18:51:47
4
750 kr
20/12 18:52:32
4
850 kr
20/12 18:52:50
4
950 kr
20/12 18:57:31
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 674 3484
Spegel
längd: 27, höjd: 60
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/12 14:39:38 | 1 | 300 kr |
| 20/12 16:44:16 | 2 | 1.000 kr |
| 20/12 17:56:24 | 3 | 450 kr |
| 20/12 18:50:31 | 4 | 550 kr |
| 20/12 18:51:13 | 4 | 650 kr |
| 20/12 18:51:47 | 4 | 750 kr |
| 20/12 18:52:32 | 4 | 850 kr |
| 20/12 18:52:50 | 4 | 950 kr |
| 20/12 18:57:31 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



