KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873034

nr 1587 3034

Helga Henschen

(1917-2002), Sverige

Fåglar. Signerad. Akvarell, bildmått: 33x29 cm, yttermått inklusive ram: 54x44 cm

Kondition: skadad ram /glas

Helga Henschen, svensk målare, författare och illustratör född 1917, död 2002.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 11 december 2023
kl 20:23:49

11/12 18:42:08 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Helga Henschen

Läs mer om Helga Henschen