KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873034
nr 1587 3034
Helga Henschen
(1917-2002), Sverige
Fåglar. Signerad. Akvarell, bildmått: 33x29 cm, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
Kondition: skadad ram /glas
Helga Henschen, svensk målare, författare och illustratör född 1917, död 2002.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:23:49
11/12 18:42:08
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Helga Henschen
Läs mer om Helga Henschen