ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4994091
*
nr 499 4091
Spegel
113 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2007
kl 16:51:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 19:39:18
1
Vinnande bud
3/12 13:17:53
2
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 499 4091
Spegel
113 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 19:39:18 | 1 | Vinnande bud |
| 3/12 13:17:53 | 2 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



