KONST / Litografier / Färglitografi 13567049
nr 1356 7049
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 84/375, stilleben. Motivet: 50x60cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:15:54
25/10 18:05:17