KONST / Litografier / Litografi 10838516
nr 1083 8516
Max Liebermann
(1847-1935), Tyskland
Litografi, Max Liebermann (1847-1935), Målande kvinna, bladets mått: 25x31
Kondition: slitage, skador
Max Liebermann, tysk bildkonstnär född 1847, död 1935.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 januari 2017
kl 19:09:37
16/1 17:18:21