ART / Lithographs / Litograph in colors 14332013
nr 1433 2013
Lars Börjesson
(1922-1999), Sverige
Lars Börjesson (1922-1999), Sweden. 'Oväder över Kosterfjord'. Signed, numbered 149/250. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Image dimensions: 39x43 cm, outer dimensions including frame: 58x62 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, "Oväder över Kosterfjord". Signerad, numrerad 149/250. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Färglitografi, bildmått: 39x43 cm, yttermått inklusive ram: 58x62 cm
Lars Börjesson, Swedish painter, born 1922, dead 1999.
300
Monday November 22 2021
at 19:57:30
- Thema-auction
Nov 22
Read more about Grafik
Lars Börjesson
Read more about Lars Börjesson