ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5133083
*
nr 513 3083
Spegel
med ljusarm, Karl-Johan, höjd: 56
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 17:34:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 20:58:26
1
700 kr
7/3 15:54:19
2
950 kr
7/3 21:12:03
1
900 kr
8/3 09:36:07
3
1.100 kr
8/3 16:37:13
2
1.200 kr
8/3 16:39:31
2
1.400 kr
9/3 15:02:49
4
2.000 kr
9/3 16:25:55
5
2.000 kr
9/3 16:26:44
5
2.500 kr
10/3 09:19:16
6
Vinnande bud
10/3 15:35:23
7
3.100 kr
10/3 16:03:38
8
3.400 kr
10/3 17:22:54
7
3.700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan ljusarm spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 513 3083
Spegel
med ljusarm, Karl-Johan, höjd: 56
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/3 20:58:26 | 1 | 700 kr |
| 7/3 15:54:19 | 2 | 950 kr |
| 7/3 21:12:03 | 1 | 900 kr |
| 8/3 09:36:07 | 3 | 1.100 kr |
| 8/3 16:37:13 | 2 | 1.200 kr |
| 8/3 16:39:31 | 2 | 1.400 kr |
| 9/3 15:02:49 | 4 | 2.000 kr |
| 9/3 16:25:55 | 5 | 2.000 kr |
| 9/3 16:26:44 | 5 | 2.500 kr |
| 10/3 09:19:16 | 6 | Vinnande bud |
| 10/3 15:35:23 | 7 | 3.100 kr |
| 10/3 16:03:38 | 8 | 3.400 kr |
| 10/3 17:22:54 | 7 | 3.700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan ljusarm spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



