KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16304185
nr 1630 4185
Kejsar Calle Sunesson
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "De två spelmännen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 26x31 cm
Kejsar Calle Sunesson, svensk bildkonstnär född 1926.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 1 juli 2024
kl 21:01:21
1.000 kr
1.100 kr
1.600 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
2.000 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Kejsar Calle Sunesson
Läs mer om Kejsar Calle Sunesson