KONST / Litografier / Färglitografier 17514178
nr 1751 4178
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografier, 6 st, Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 70x55 ca, oramade lösa blad
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 december 2025
kl 19:20:24
15/12 19:15:24
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström