FURNITURE / Chairs and Stools / Armchairs 9029073
*
nr 902 9073
ARMCHAIRS
2 pcs, baroque style, oak, early 20th century, oak,
2 st, barockstil, ek, Tidigt 1900-tal, ek
Estimate:
800
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday July 14 2014
at 19:25:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/7 10:41:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil karmstol karmstolar sekelskifte stol stolar tidigt 1900-tal
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
in two days
26 jan at 19:05
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
in two days
26 jan at 20:11
-
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
in two days
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
in two days
26 jan at 18:26
-
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:59
*
ARMCHAIRS
nr 902 9073
ARMCHAIRS
2 pcs, baroque style, oak, early 20th century, oak,
2 st, barockstil, ek, Tidigt 1900-tal, ek
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday July 14 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 13/7 10:41:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil karmstol karmstolar sekelskifte stol stolar tidigt 1900-tal
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
in two days
26 jan at 19:05 -
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
in two days
26 jan at 20:11 -
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
in two days
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
in two days
26 jan at 18:26 -
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:05 -
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:59



