SILVER & METAL / Silver / Fingerbowls 8236153
nr 823 6153
FINGERBOWLS
5 pcs. silver, 800/1000, Baltikum 1960-tal. Ostämplade. ca 700 g. , diameter: 11, height: 6,
5 st. silver, 800/1000, Baltikum 1960-tal. Ostämplade. ca 700 g. , diameter: 11, höjd: 6
3000
SEK 2200
Monday April 29 2013
at 18:24:45
29/4 09:29:17
2.000 kr
29/4 14:16:55
- Thema-auction
Apr 29
Silver
Visning 26/4 - 29/4.
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver