KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7334194
*
nr 733 4194
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Lambert Werner (1900-1983), Kvinnostudie, Signerad & daterad, ramens innermått: 45x37
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:51:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 12:35:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnostudie lambert werner olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
nr 733 4194
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Lambert Werner (1900-1983), Kvinnostudie, Signerad & daterad, ramens innermått: 45x37
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/1 12:35:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm Ã¥r 1900, död 1983.Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnostudie lambert werner olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



