KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16337061
nr 1633 7061
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Klosterkök". Olja på duk, 62x44 cm, yttermått inklusive ram: 81x63 cm
Kondition: skadad ram
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 juli 2024
kl 20:44:07
16/7 16:51:44
300 kr
29/7 20:38:46
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark