KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15847232

nr 1584 7232

Georg Lodström

(1915-1972), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 48, Rosenbad. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm

Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 11 december 2023
kl 20:41:07

10/12 10:44:29 1      100 kr
10/12 22:17:02 2      Vinnande bud

Georg Lodström

Läs mer om Georg Lodström