KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rullmålningar 9557336
*
nr 955 7336
Rullmålningar
3 st, Kina, 2 st akvareller, 1 st tryck
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 18:29:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 13:24:17
1
100 kr
17/4 13:27:47
2
300 kr
18/4 17:22:40
3
500 kr
20/4 09:42:34
2
400 kr
20/4 09:42:34
3
450 kr (Budbetjänt)
20/4 09:42:41
2
500 kr
20/4 09:42:41
3
500 kr (Budbetjänt)
20/4 09:43:26
2
600 kr
20/4 16:49:01
4
700 kr
20/4 18:20:48
3
Vinnande bud
20/4 18:24:27
4
900 kr
20/4 18:24:27
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålningar vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Rullmålningar
Läs om budbetjänten
nr 955 7336
Rullmålningar
3 st, Kina, 2 st akvareller, 1 st tryck
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 13:24:17 | 1 | 100 kr |
17/4 13:27:47 | 2 | 300 kr |
18/4 17:22:40 | 3 | 500 kr |
20/4 09:42:34 | 2 | 400 kr |
20/4 09:42:34 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/4 09:42:41 | 2 | 500 kr |
20/4 09:42:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/4 09:43:26 | 2 | 600 kr |
20/4 16:49:01 | 4 | 700 kr |
20/4 18:20:48 | 3 | Vinnande bud |
20/4 18:24:27 | 4 | 900 kr |
20/4 18:24:27 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt rullmålningar vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22