KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592544

nr 1359 2544

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Else Hermansson (1900-1997). Signerad, landsväg i dis. Olja på duk, 100x69cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

måndag 9 november 2020
kl 20:49:46

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson