KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13693131
nr 1369 3131
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Del av svit. Signerad, numrerad 41/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 21 december 2020
kl 18:44:57
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
450 kr
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr
1.000 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund