Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 14235106



*

nr 1423 5106


Ernst Hällgren

(1889-1944), Sverige


3 pcs, Ernst Hällgren (1889-1944), Sweden. Signed, Stockholm, Sweden, 18x24cm, outer dimensions including frame: 40x48cm,


ETCHINGS, 3 st, Signerad, Stockholmsmotiv, 18x24cm, yttermått inklusive ram: 40x48cm


Ernst Hällgren, Swedish graphic artist, born 1889, dead 1944.

Estimate:

500

Auction date:

Monday October 4 2021
at 18:57:29



  • Artist/Designer

Ernst Hällgren

Ernst Hällgren, Swedish graphic artist, born 1889, dead 1944.

Read more about Ernst Hällgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr