KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165072
*
nr 1616 5072
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, numrerad 1951. Olja på duk, daterad 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:12:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 11:11:01
1
200 kr
29/4 18:04:54
2
150 kr
29/4 18:04:54
1
200 kr (Budbetjänt)
29/4 18:05:10
2
250 kr
29/4 18:07:08
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Läs mer om Sascha Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sascha bolin svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sascha Bolin
nr 1616 5072
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, numrerad 1951. Olja på duk, daterad 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/4 11:11:01 | 1 | 200 kr |
| 29/4 18:04:54 | 2 | 150 kr |
| 29/4 18:04:54 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 29/4 18:05:10 | 2 | 250 kr |
| 29/4 18:07:08 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Sascha Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sascha bolin svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



