KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5737742
*
nr 573 7742
Akvarell
Annie Bergman, 1949, Blomsterstilleben, 35 x 29, Monogramsign
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2009
kl 19:43:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 21:44:10
1
1.100 kr
30/3 18:55:46
2
850 kr
30/3 18:56:59
2
950 kr
30/3 19:36:08
2
1.100 kr
30/3 19:37:42
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller annie bergman blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Akvarell
nr 573 7742
Akvarell
Annie Bergman, 1949, Blomsterstilleben, 35 x 29, Monogramsign
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/3 21:44:10 | 1 | 1.100 kr |
| 30/3 18:55:46 | 2 | 850 kr |
| 30/3 18:56:59 | 2 | 950 kr |
| 30/3 19:36:08 | 2 | 1.100 kr |
| 30/3 19:37:42 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller annie bergman blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



