KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11018421
*
nr 1101 8421
Skulptur
Keramik, Royal Dux, höjd: 30 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2017
kl 20:14:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 17:25:47
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk royal dux skulptur
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55
-
7066 Skulptur
Keramik, Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30
*
Skulptur
nr 1101 8421
Skulptur
Keramik, Royal Dux, höjd: 30 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/4 17:25:47 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk royal dux skulptur
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33 -
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05 -
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55 -
7066 Skulptur
Keramik, Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30



