KONST / Litografier / Färglitografi 16635363
nr 1663 5363
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad pt, daterad -75, fauna. Färglitografi, bildmått: 21x27 cm, yttermått inklusive ram: 35x45 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 2 december 2024
kl 20:31:53
700 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson