KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409344

nr 1440 9344

Lars Kemner

(f. 1919), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1936, landskap. Olja på pannå, 23x29, yttermått inklusive ram: 38x44 cm

Lars Kemner, svensk målare född i Uppsala 1919.

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

måndag 20 december 2021
kl 20:50:09

Lars Kemner

Läs mer om Lars Kemner