ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10141074
*
nr 1014 1074
Spegel
Blyinfattad, höjd: 90 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2016
kl 18:45:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 09:30:24
1
100 kr
22/1 15:48:42
2
150 kr
24/1 15:48:51
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 1014 1074
Spegel
Blyinfattad, höjd: 90 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/1 09:30:24 | 1 | 100 kr |
| 22/1 15:48:42 | 2 | 150 kr |
| 24/1 15:48:51 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



