KONST / Litografier / Litografi 10683275
*
nr 1068 3275
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Litografi, Björn Jonson (1903-1991), 75-upplaga, Paris, motivet: 52x38
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:06:21
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn jonson europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier paris svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
*
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
nr 1068 3275
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Litografi, Björn Jonson (1903-1991), 75-upplaga, Paris, motivet: 52x38
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn jonson europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier paris svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47