Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9532396



*

nr 953 2396


Egron Lundgren

(1815-1875), Sverige


Egron Lundgren (1815-1875), fisherman, monogramsignerad EL, 15x13,


WATERCOLOUR, Egron Lundgren (1815-1875), Fiskare, monogramsignerad EL, 15x13


Egron Lundgren, Swedish painter, born 1815 in Stockholm, dead 1875 in Stockholm.

Withdrawn

Auction date:

Monday April 6 2015
at 18:38:48



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Egron Lundgren

Egron Lundgren, Swedish painter, born 1815 in Stockholm, dead 1875 in Stockholm.

Read more about Egron Lundgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller egron lundgren fiskare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr